Ridge Racer 6


Ridge Racer 6

Jelikož hra byla obvykle uváděna na platformy Sony, je nový Ridge Racer pro Microsoft velkým přínosem. Ačkoli nejde o nic nového nebo jedinečného, fanoušci Ridge Raceru si rádi zahrají svůj oblíbený závod ve vysokém rozlišení na konzoli Xbox 360.

Ridge Racer 6 pro Xbox 360 bude mít celkem asi třicet tratí a ne méně než 130 vozů (to je včetně osmi „speciálních strojů“), ty si budete muset odemknout v režimu hry pro jednoho hráče „World Xplorer“. Každý závod v tomto režimu bude zobrazen jako šestiúhelník na velké mapě nepravidelného tvaru; odtud si budete moci vybírat vlastní trasu hrou podle toho, jak budete postupovat.

To znamená, že pokud budete chtít, budete moci velké množství závodů přeskočit, ale odradí vás od toho přítomnost odemykatelných předmětů, ke kterým se dostanete, jakmile vyhrajete všechny závody kolem bonusových ikon na mapě.

Hra bude obsahovat nová auta a tratě, ovládání vychází z nedávné hry pro PSP, to je dobře. Například máte stejný třístupňový měřič boostu a do zatáček je možné zařadit zpátečku, abyste se s autem otočili o 360 a předvedli se při jejich průjezdu. Hra se velmi dobře hraje s ovladačem Xbox 360, přičemž pravý trigger slouží k pohánění vašich super boostů.

Standardní závody v Ridge Racer 6 se mohou pochlubit celkem čtrnácti vozy, ale stejně jako v předchozích hrách se v některých případech utkáte s velmi náročnými soupeři tváří v tvář. Třída 1 bude v Ridge Racer 6 nejpomalejší ze čtyř tříd. Tempo bude značně zpomaleno, ale díky 60 snímkům za sekundu ve hře stále zůstává dobrý pocit rychlosti. To je obzvláště patrné, pokud použijete nitro systém vozu. Stejně jako ve verzi pro PSP je zvýrazněn senzačními smyky v zatáčkách. Na konci závodu vás pak čekají skvělé replaye, které ukázaly všechny vaše skvělé smyky a smyky z mnoha různých úhlů kamery.

Další herní režimy v Ridge Racer 6 se zaměří hlavně na online soutěže a budou zahrnovat online závody heat to head a také globální režim time attack, který vám umožní porovnávat své nejlepší časy ze závodů s hráči z celého světa pomocí systému žebříčků.

Stejně jako u každé jiné hry nové generace je otázkou, jak bude vypadat grafika. V případě Ridge Racer 6 se objevily drobné problémy. Pozadí nebylo tak detailní jako v některých závodech, ale na to se nikdy příliš nehledělo. Je zde dostatek obvyklých letadel a vrtulníků spolu s některými skvělými Byly zde některé zubaté hrany oblouku přes horní část vozu, ale vzhledem k tomu, že do uvedení na trh zbývá několik týdnů, je poměrně jisté, že tento problém bude vyřešen v době, kdy se dostane na pulty obchodů.

Den uvedení konzole Xbox 360 na trh je plný závodních her. Například Need for Speed: Most Wanted, Test Drive: Všechny tyto hry se snaží získat vaše peníze za závodní hry. Po zhlédnutí hry Ridge Racer jsme měli pocit, že se jedná o jasného vítěze v závodním žánru.

Bylo řečeno, že hra bude podporovat nejméně 10 hráčů současně a nový obsah bude k dispozici prostřednictvím systému Xbox Live Marketplace. V tuto chvíli není známo, zda se bude muset za další zboží platit, nebo zda půjde o speciální bonus, který bude součástí nákupu hry. Vydání hry Ridge Racer 6 je naplánováno na listopad, mnoho prvků hry zatím nebylo dokončeno.