Chyby při pohovoru


Chyby při pohovoru

Pohovor je pro mnoho lidí nejstresovější částí procesu hledání zaměstnání. Může se stát, že se něco pokazí, a velkou roli v úspěchu hraje vyvarování se jednoduchých chyb. Níže je uveden seznam některých nejčastějších chyb během pohovoru.

1. Neprovedení průzkumu společnosti: Vedoucí pohovoru očekává, že uchazeči stráví čas zkoumáním a čtením informací o společnosti. Udělejte si před pohovorem domácí úkoly; skutečně si zjistěte, čím se společnost zabývá a kdo jsou její konkurenti. Pokud jste nevěnovali čas tomu, abyste si prohlédli webové stránky zaměstnavatele a pochopili, na jaké pozice nabírá, snižujete tím své šance na úspěšné pokračování v procesu pohovoru.

2. Nemáte jasno v tom, kvůli čemu se na pohovor hlásíte: Seznamte se s popisem pracovní pozice, abyste mohli čerpat ze svých zkušeností, talentů, silných stránek a schopností a propojit je s potřebami společnosti. Zdůrazněte, jak jste vhodní pro danou pracovní pozici.

3. Nepoužíváte správný marketing: Definujte se. Čím se lišíte od ostatních? Poznejte své hlavní silné stránky a úspěchy, které se vztahují k práci, o kterou se ucházíte, a k dané společnosti.

4. Nekladete smysluplné otázky: Připravte si alespoň 3-4 inteligentní otázky, které personalistovi položíte. Je v pořádku (ve skutečnosti to na náboráře zanechá pozitivní dojem) mít je předem napsané a ve vhodnou chvíli na ně odkázat. Pohovory jsou výměnou informací a to, že nepřijdete s otázkami, ukazuje, že jste se na celý pohovor nepřipravili.

5. Nedostatečně se na pohovor oblékněte: Profesionální oblečení a pozornost věnovaná detailům se stále počítají. Nikdy nemůžete být příliš profesionální. Pamatujte, že vše – váš vzhled, tón hlasu, chování – přispívá k dojmu (pozitivnímu či negativnímu), který uděláte. Buďte reprezentativní – noste vyžehlený oblek a košili a naleštěné boty.