Jíst jako Španělé


Jíst jako Španělé

Nudí vás vařit každý den stejná jídla podle stejných receptů a chcete vyzkoušet něco jiného a exotického? Můžete si vybrat jakoukoli kulturu, jakoukoli zemi a pro každou z nich najdete specifická tradiční jídla. Ale na způsobu, jakým vaří Španělé, je něco jiného, oni prostě dělají jídlo s radostí, a to je to, na čem záleží a co nabízí tak chutné výsledky.

Především musíte vědět, že Španělé rádi jedí hodně vajec. Ale nikdy, nebo téměř nikdy, nejedí vařená vejce jako my. Tradičním způsobem přípravy vajec je jejich míchání a smažení, čímž se získá lahodná omleta s bramborami a spoustou cibule přidané na pánvi. Španělská tortilla, jak se jí říká, je výjimečný a výživný způsob, jak nasytit rodinu k obědu.

Dalším skvělým pokrmem je paella. Paella znamená, že do pánve naházíte v podstatě vše, co máte v lednici. Samozřejmě vše, co se k sobě hodí. Základ pro paellu se obvykle získává z vařených kuřecích křídel stehen a k němu přidáme zeleninu vybranou podle naší chuti. Důležité je, abychom vše společně osmažili na olivovém oleji pro lepší chuť. Do pánve můžeme přidat i ovoce a poté, co je vše hotové, jen minutu před vypnutím ohně, nalijeme do pánve rozmanitou přírodní šťávu nebo likér či víno, cokoli, co nám bude chutnat, pokud si myslíme, že nám to bude chutnat. A výsledkem bude naprosto výjimečný pokrm připravený podle naší chuti a přání.

Španělské dezerty jsou často snem, ale jejich příprava může být poměrně náročná a obvykle obsahují spoustu kalorií. Španělská kuchyně obecně je pro lidi, kteří mají opravdu čas trávit v kuchyni čas a baví je to. Většina španělských pokrmů trvá logicky dlouho a běžné španělské jídlo může vyžadovat až 3 nebo dokonce 4 pokrmy k servírování.

Pokud to chcete zkusit, ale nemáte tolik času, můžete si zajít do nejbližší španělské restaurace a pro změnu se podívat, jak jedí Španělé. Pokud však máte problémy s váhou, musíte si dávat pozor na to, kolik toho sníte, španělská jídla mohou být návyková a obsahují mnoho kalorií, které vám dodají spoustu blahodárné energie.