Přírodní Vánoční ozdoby


Přírodní Vánoční ozdoby

Nebaví vás rok co rok zdobit pokoj s vánočním stromkem ve stejných barvách a se stejnými ozdobami? Znamená to, že jste připraveni zkusit změnu a proč nezkusit nějaké přírodní prvky, které podtrhnou krásu nádherného ročního období.

K dosažení změny dekorací můžete tentokrát využít materiály z vlastní zahrady. Nebo ze zeleně umístěné v blízkosti vašeho domu. Budete potřebovat více fantazie a vynalézavosti než kdy jindy, abyste našli ozdoby, které se tam skrývají, protože zima má často tendenci je zakrýt.

Velmi vhodné pro tvorbu ozdob jsou sušené listy, okrasné rostliny, větve stromů a plody. Pokud budou správně a kreativně naaranžovány, budou dokonalou volbou. Jako barevné plus můžete přidat květiny se známými odolnostmi, které vydrží po celé svátky a dodají vašim ozdobám svěží nádech. A tak ozdoba působí přírodním dojmem, vůní, která připomíná les a zahradu plnou květin. A to vše zdarma!

Tuto ozdobu můžete obohatit o ovoce a zeleninu v atraktivních barvách. Nebo stačí přidat několik třešní a žlutých či zelených jablek, hrušek a banánů. Tím byste měli získat barevnou kombinaci, která vám nějakou dobu vydrží. Pokaždé, když v aranžmá použijete malé náramky, nezapomeňte trochu naříznout tu část, která půjde do vázy s vodou. Tímto způsobem podpoříte vstřebávání a vaše ozdoba vydrží déle.

Je lepší, aby tyto ozdoby, které budou vládnout štědrovečerní večeři, nebyly příliš vysoké, aby nepřekážely při jídle a vzájemném povídání. Pokud se nějaké ozdoby nechcete vzdát, přestože je velmi vysoká, můžete ji umístit poblíž, na přízvučný stolek. Takto ji budou vaši hosté obdivovat, aniž by jim překážela.

Stačí se snažit být kreativní a bez peněz přijdete na dosud nevídané ozdoby, které opravdu udělají svátky výjimečnými a jedinečnými!