Jak mít úžasné Bambusy štěstí


Jak mít úžasné Bambusy štěstí

Pokud si přejete umístit na stůl zelené interiérové rostliny, které vyžadují minimum péče, může být bambus pro štěstí přesně to, co hledáte. Navzdory názvu nejsou bambusy štěstí vůbec bambusy, jen tak vypadají.

Nároky na péči o ně jsou minimální: stačí jim zajistit pravidelné čištění, každý týden měnit vodu z jejich recipientu, hodně světla, ale bez přímého slunečního záření. Nemusíte je rozmnožovat. Měsíčně je třeba rostlinu vyjmout z květináče, omýt ji pod proudem vody – i kořeny – a po vlastním omytí a výměně vody ji vrátit zpět do květináče.

Rostlina má zelené článkovité tělo široké asi půl centimetru, které obvykle roste vertikálně a vytváří jedno nebo více dalších větvení s listy. Tělo se seřízne v požadované výšce a zapečetí se voskem těsně nad jedním z rozvětvení. Tím se zastaví růst a prospěje se rozvoji rozvětvení. Manipulací se světlem lze určit, že bambusy pro štěstí porostou spirálovitě.

V orientu již mají bambusy pro štěstí tendenci nahrazovat květinové kytice. Je to proto, že se také uchovávají ve vodních recipientech, ale jejich životnost je dlouhá a dlouho si zachovávají svůj dekorativní aspekt. Bambusy pro štěstí se nabízejí odděleně nebo ve speciálních aranžmá. Počet a rozměr rostlin v aranžmá není ponechán na náhodě, protože pro každý typ aranžmá existují přesné významy.

  • Významy počtu schodů, které rostliny tvoří:
  • Tři schody přinášejí štěstí, zdraví a dlouhý život.
  • Pět schodů povzbuzuje pátý element života
  • Šest schodů přináší zdraví
  • Osm schodů přináší rozvoj a prosperitu
  • Deset schodů symbolizuje dokonalost a naplnění.
  • Dvacet jedna schodů přináší mocné požehnání.

Bližší informace o pěstování nejenom Bambusu štěstí najdete na webu MaZahradka.cz, kde se mimo jiné dočtete jaké časopisy jsou vhodné pro nalezení informací o pěstování rostlin. Pokud je tedy chcete pořídit jen pro sebe, domů nebo do kanceláře, nebo pokud chcete věnovat smysluplný dárek, jsou bambusy pro štěstí dobrou volbou. Každý je má rád a jsou lepší než některé květiny, které za pár dní uvadnou. Bambusy pro štěstí vydrží venku několik měsíců a snadno potěší.