Jak najít kočku


Jak najít kočku

Lovec

Mnozí z nás, majitelů koček, jsou přesvědčeni, že naše kočka by se nikdy nevydala na lov, zejména proto, že je milována do té míry, že je rozmazlována a zřejmě velmi dobře živena. Proč by si tedy měla dělat starosti s ptáky a myšmi. No, je to přece kočka a lovec je součástí kočičí psychiky a instinktu.
Kočky od přírody působí líně a podle mého odhadu mají tendenci šedesát procent času prospat. Ale při bystrém pozorování zjistíte, že kočka spotřebuje spoustu energie v krátkých dávkách a spí, aby se zregenerovala.
Pokud člověk pozoruje lovecký proces kočky, je velmi podobný jejím velkým bratrům stejného rodu, tj. velkým kočkám, tedy lvům, tygrům, gepardům, leopardům atd. K zasažení kořisti používá přední nohy a drápy a snaží se zaryt zuby do krku oběti.
Kočky jsou oportunističtí lovci. Ve dne loví ptáky a hlodavce nechávají na pokoji a v noci naopak. Své děti (koťata) také učí jemnému umění lovu, aby si evoluce nevybrala svou daň. Koťata se rodí s loveckým instinktem, ale dovednosti jim zdokonalují jejich matky.

a lovci

Ztráta kočky je velmi znepokojující zážitek, ostatně jako ztráta jakéhokoli domácího mazlíčka. Kočky obvykle neutíkají z domova, jen je občas přemůže zvědavost.
Prvním místem, které bychom měli prohledat, je vlastní domov, v němž by se mohla skrývat, může být ve všech místnostech, prázdných kbelících, skříních, lednicích, sušičkách prádla, pračkách, sklepích, garážích, půdách. Neustále na něj volejte, i když nemusí stále reagovat. Dále je čas přesunout se ven, do keřů na zahradě, na stromy. Podívejte se do všech možných prostor, kam by mohl zalézt. Zkontrolujte nejbližší sousedy ve všech čtyřech směrech a požádejte je o totéž. Stále nenalezeno, je čas povolat armádu. Zkuste naverbovat děti ze sousedství, které jsou dost staré na to, aby vám pomohly kočku hledat.
Pokud se to nepodaří, budete muset oslovit lidi, kteří se často pohybují v sousedství, ukázat jim fotografii kočky a požádat je o pomoc. Pamatujte, že ztracenou kočku nikdy nehledejte v noci sami. Nakonec neztrácejte naději na její nalezení, pokračujte v pravidelném prohledávání stejných míst, nesvádějte vinu za ztracenou kočku na celý svět a uvidíte, že se k vám kočka vrátí, když ne dnes, tak zítra určitě. Je známo, že se kočky vracejí domů i po dlouhé dovolené trvající několik měsíců v kuse.

Když se kočka najde

Předpokládejme, že ve váš šťastný den vám zavolají, že se vaše kočka našla. V těchto případech dbejte náležité opatrnosti a pečlivosti a pamatujte na následující :

V naší společnosti se vyskytují nebezpeční lidé, kteří se na obětech přiživují tím, že využívají „nalezených“ domácích mazlíčků jako lsti.

NIKDY nereagujte na kontakt na „nalezenou“ kočku sami. Vezměte s sebou několik přátel. Domluvte si schůzku na veřejném místě.
NIKDY nezvěte dotyčnou osobu domů, pokud ji náhodou dobře neznáte. Dávejte si pozor na podvody s penězi, například na to, že vám zavolá řidič kamionu a sdělí vám, že našel vaši kočku a má ji. Protože je ale mimo stát, chce po vás zaplatit dopravu, aby vám mohl kočku vrátit. Tento člověk vaši kočku nemá, pouze se snaží vydělat peníze na váš úkor.

Nikdy nesdělujte všechny identifikační údaje o své kočce. Pokud vám osoba, která tvrdí, že vaši kočku našla, nedokáže tyto znaky popsat, víte, že se jedná o podvodníka…!