Jak dlouho mohou zůstat psi sami?


Jak dlouho mohou zůstat psi sami?

Pokud se chystáte nechat svého psa delší dobu o samotě, pak se nedivte, že se u něj mohou objevit problémy s chováním. Když je pes sám, potýká se se dvěma velkými problémy. Prvním je fyzická a emocionální nepohoda, protože vidí, že je volný, a neví, co smí a co ne. Někdy se přidává stres, protože se bojí, že udělá něco, za co může být potrestán. Druhý problém vychází z potřeby psa být trvale v blízkosti lidí nebo jiných psů.

Pokud se jedná o malého psa, měl by být seznámen se svým prostředím. Pokud má být malý pes ponechán celý den sám, pak se ujistěte, že má dostatek vody a že velká část místnosti, do které je ponechán, bude pokryta papíry. Malý pes potřebuje každé tři hodiny uspokojit své fyziologické potřeby. V žádném případě nenechávejte psa zavřeného v pelíšku, aniž byste mu umožnili přístup k vodě. Měli byste ho nechat v malé místnosti, například v kuchyni.

Dobrým nápadem může být návrat domů v polední pauze nebo najmutí někoho na venčení. Tak dostane příležitost seznámit se s ostatními lidmi a psy a pomůže vám zabránit domácí katastrofě. Odborníci doporučují, abychom se psem trávili několik hodin denně nebo ho seznamovali s co nejvíce přáteli a sousedy, dokud mu nebude 7-12 týdnů, protože v tomto věku si štěně drží schopnost pochopit některé situace.

Pokud máte dospělého psa, kterého stačí krmit jen jednou denně, je to jednodušší. Pes se nají v noci nebo večer, když přijdete domů. Ráno a po návratu z práce ho vyvenčíte. Ale snažte se, aby nebyl mimo dům déle než 8 hodin, protože má svůj rozvrh, přesně ví, kdy dostane jídlo a kdy bude vyvenčen. Pokud mu rytmus nevnutíte, pes bude ve stresu a doma bude nepořádek. Nikdy nenechávejte psa samotného, když se chystáte na výlet nebo na dovolenou. Pokud je to možné, vezměte ho s sebou, a pokud ne, najměte si někoho nebo požádejte přátele, aby se o něj postarali.

Je důležité, abyste to svému psovi vynahradili. Pokud ho musíte během pracovních dnů nechávat často samotného, snažte se s ním trávit více času o víkendech a o prázdninách. Problémy s chováním lze snadno napravit, pokud si se psem budete jen více hrát.