Zázračné růže


Zázračné růže

Růže jsou ty malé, úžasné zázraky, které dokážou zázraky nejvyššího řádu, které nedokáže ani milion slov. Květy promlouvají, když se rty sevřou emocemi, které se tak těžko vyjadřují slovy. Nejlepší z dárků, které lze darovat, jsou růže, kytice nebo třeba jen jediné poupě květu, které ještě nerozkvetlo, dokáže rozvlnit srdce plné emocí.

Dá se říci, že růže je synonymem lásky. Krása růže odjakživa působí na lidi kouzlem, které je dostatečně silně poutá milostnými svazky. Různé barvy růží znamenají různé pocity. Červená růže byla vždy znamením LÁSKY. Nejromantičtějším dárkem, který si dva zamilovaní ptáčci mohou dát, je červená růže. Růžové růže vždy znamenaly obdiv a žluté růže se nejlépe hodí k vyjádření hloubky platonické lásky. Bílá barva byla volbou všech kreativních myslí a ukazuje klid, nevinnost a úctu. A vášeň, která může člověka přivést k šílenství, nejlépe ukáže oranžová barva. Růže byly nejlepší volbou umělce, který na své plátno maluje tisíce barev, aby zachytil krásu všeho druhu, krásu přírody, krásu žen a krásu myslí.

Přes 100 druhů růží

Původní název růže (Aeolic wrodon) pochází z perského názvu „vrda“, což je řecky „rhodon“. Existuje mnoho druhů růží, některé jsou považovány za divoké druhy růží. Záznamy o různých druzích růží ukazují, že jich je asi 100 až 150 druhů, ale botanici tvrdí, že jich není tolik jako 150 druhů, ale že se jedná v součtu pouze o 100 druhů.  Existují dva druhy růží, staré růže, které byly objeveny před rokem 1867, a moderní růže, mezi něž patří hybridní čaje, floribundy a grandiflory. Nejoblíbenější růže, anglické růže, vytvořil David Austin, anglický hybridizátor růží, v roce 1969. Tyto růže se často nazývají růže Davida Austina.

Lidé jsou pěstováním růží doma opravdu fascinováni a vytvářejí si ze svého domova ráj, kde kvetou krásné květiny a dodávají jejich životu nový šmrnc. Růže jsou však tím druhem květin, který se pěstuje nejobtížněji. Vyžadují náročnou údržbu a správnou pravidelnou péči. Růže by se měly stříhat těsně před jarem, když se na větvích začnou objevovat pupeny. Keře a odumřelé větve je třeba včas ostříhat; nůžky používané ke stříhání větví by měly být nabroušené. Během zimy potřebují růže zvláštní péči. Měly by se často zalévat, aby zůstaly zdravé, ale zálivka by neměla být přímá a měla by se provádět velmi mírně.

Růže vzbuzují v každém milovníka a tato čirá láska přivádí lidi k šílenství a jdou na lásku k této květině tak, že se vlastně stanou zahradníky a pěstují růže doma nebo je kupují v jakémkoli květinářství. Květinářství mají vysokou poptávku při zvláštních příležitostech, jako jsou Vánoce, Tisový rok, ale také mimo sezónu jejich obchody nikdy nezaznamenají žádný pokles. Lidé je kupují v každém ročním období a při každé příležitosti. Toto odvětví se stalo velmi významným, tak velkým, že existuje mnoho společností, které se zabývají prodejem kytic různých stylů speciálně vyrobených pro zvláštní příležitosti na internetu. Lidé nyní mohou posílat kytice růží z jedné země do druhé a tyto společnosti také umožňují doručení kytic ve stejný den.

Málokdo to ví, ale skvělé růže lze najít i v Atlantě, kde panuje pro jejich pěstování příjemné klima.