Proč si pořídit čističku vzduchu


Proč si pořídit čističku vzduchu

Proč bychom se měli zabývat čističkami vzduchu? Mnoho lidí je velmi dobrými hospodáři, a přesto slýcháme a čteme o tom, jak je domácí prostředí v tak špatném stavu. Jak je tedy možné, že je špinavé, a přesto denně trávíte čas úklidem? Jedním z problémů je, že dnešní domácnosti mají tak těsné specifikace, že co se dostane dovnitř, nemůže ven. Jsou energeticky úspornější než před 20 lety, ale tím se také zvyšuje znečištění domů. Šetříte energií, ale znečišťujete svůj domov. Váš přísný úklidový režim může způsobit, že používání čističky vzduchu bude ještě důležitější.

Důvodem jsou čisticí prostředky a chemikálie, které používáte. Zde je několik dalších důvodů, proč může být váš domov znečištěný i bez čističky vzduchu. Rodinný mazlíček je velmi velkým zdrojem znečištění domácnosti, protože zvířecí srst obsahuje alergeny. Mít čističku vzduchu v místnostech, kde se domácí zvířata zdržují, je velmi prospěšné. Pokud je pustíte do ložnice, provozujte čističku vzduchu neustále a pokud možno denně perte lůžkoviny. Několikrát týdně vysávejte a po skončení vysávání spusťte čističku vzduchu na několik minut na nejvyšší výkon.

Viníkem jsou také pece s nuceným oběhem vzduchu, protože znovu cirkulují nečistoty, které často obsahují alergeny ze zvířecích chlupů a dalších škodlivin v ovzduší. Výměna filtrů v celém domě na jaře a na podzim je nutností, a ještě lepší je, když k nim přidáte elektrostatické filtry. Dalším zdrojem domácích škodlivin, s jejichž odstraněním by vám mohla pomoci čistička vzduchu, jsou průběžné osvěžovače vzduchu v místnostech.

Tabák je další velmi běžnou škodlivinou, která má také některá vážná zdravotní rizika. Pokud je to možné, měli by kuřáci chodit ven. Přinejmenším by měli kouřit v jiných než klíčových prostorách domácnosti. Ven se dostaly škodliviny, jako jsou průmyslové vypouštěné částice, plyny a další zápach spojený s průmyslem. Tyto škodliviny se dostaly dovnitř a nemají jak uniknout, takže je vdechujete při každém nádechu.

Typ domácích čističek vzduchu, které používáte, závisí na tom, které druhy domácích škodlivin vám dělají největší starosti. Různé čističky vzduchu působí na různé druhy znečišťujících látek. Některé lépe odstraňují částice přenášené vzduchem a jiné jsou lepší jako pohlcovače pachů, čističe chemického zápachu a plynů. Některé z vašich špičkových čističek vzduchu si stejně dobře poradí se všemi typy znečišťujících látek v interiéru.

Domácí čističky vzduchu (zejména ty s technologií HEPA a aktivním uhlím) mohou být velkým pomocníkem. Umístěním kvalitní jednotky do ložnic a hlavních obytných prostor bude váš domov stejně čistý, jako vypadá. Bude také zdravější, protože čističky vzduchu odstranily ze vzduchu, který dýcháte, většinu alergenů.