Máte rádi grapefruit?


Máte rádi grapefruit?

Vzájemné působení grapefruitové šťávy a některých léků může mít negativní účinky, zejména na ledviny, a někdy může být i smrtelné. Žena, která užívá antikoncepční pilulky a pak náhle vypije příliš mnoho grapefruitového džusu, může otěhotnět, protože tento džus způsobuje, že účinky pilulek mizí.

Grapefruitovou šťávu není vhodné pít při užívání léků proti depresi, antibiotik a léků na srdečně-cévní onemocnění. Člověk, který užívá antidepresiva a přidá k tomu grapefruit ve velkém množství, může mít pocit, že má najednou příliš mnoho nebo příliš málo energie, v závislosti na užívaných tabletách. Kombinace s antibiotiky může způsobit žaludeční nevolnost nebo může prodloužit nemoc, na kterou léky užíváte, protože antibiotika sníží jejich účinek. Léky na srdce už nezabírají, krevní tlak zůstává zvýšený a srdce bije nepravidelně. Pro ty, kteří milují grapefruitovou šťávu, čarodějnice je koncentrovanější než samotné ovoce, by bylo doporučením zdržet se jejího pití v době, kdy užívají léky.

Lékaři se snaží upozorňovat na vyhýbání se a boj proti kombinaci grapefruitu s léky zejména proto, že v některých dietách se grapefruitová šťáva doporučuje ve velkém množství. Grapefruit je pro organismus prospěšný, pokud se používá správně. Patří do té třídy potravin, které spalují kalorie, protože k jejich strávení je potřeba více kalorií, než kolik jich mají. Konzumace ovoce není problém, stejně jako občasné vypití sklenice džusu. Problém nastává tam, kde se vytrácí lidský rozum. Lidé, kteří chtějí rychleji zhubnout, oslabují svůj organismus a jedí pouze grapefruity. Je to sice účinné při dietě, ale zároveň to rozvolňuje imunitní systém. Stávají se zranitelnějšími, unavenějšími a nervóznějšími, a pokud užívají nějaké léky, riskují v této kombinaci své zdraví.

Proto užívejte tuto potravinu s rozumem, jděte se zeptat odborníka na její přesné účinky ve vašem případě a nezneužívejte pití grapefruitové šťávy. Zneužívání něčeho nikdy nepřineslo nic dobrého a nepřinese to ani v tomto případě. Pokud chcete pokračovat v dietě a udržet si zdraví, najděte si alternativní řešení nebo se ujistěte, že to nemá vliv na váš organismus.